בית

 >חדשות ועדכונים

 >  כלים לניהול יעיל של החשבון שלכם

לכל המאמרים

יש לך תיק השקעות? כדאי שתקרא את זה

23.8.2021 מאת: כפיר קרני מנכ”ל אוורסט

התהליך המורכב שבסופו בוחרים תיק השקעות דורש הקצאת זמן, אנרגיות, סבלנות ומשאבים. עם זאת, גם אחרי שהתיק כבר נבחר ומנוהל – עדיין נדרשות פעולות והתאמות מיוחדות. המטרה היא כמובן לדעת שהתיק נמצא בידיים טובות ושכל זכויות המשקיע מקבלות מענה גם בהיבטים של מיסוי ונזילות.

לפי נתוני הרשות לניירות ערך מיוני 2017, בישראל יש כ-90 אלף תיקי השקעות שמנוהלים בבתי השקעות. זה אומר שהתיק שלך לא לבד ושיחד עם תיקים אחרים הוא מרכיב סכומים מצטברים של כ-250 מיליארד שקל – מתוכם 100 מיליארד עבור גופים מוסדיים. בתוך כך, דמי הניהול שלך אמורים לנוע סביב טווח של 1%-1.5% היות וזהו הטווח הממוצע, אולם ככל שתיק ההשקעות גדול יותר, כך משתכללת יכולת המיקוח שלך בכל הנוגע להוזלת דמי הניהול.

כך יודעים אם התיק מנוהל כהלכה

אם יש לך תיק השקעות מנוהל, עליך לוודא מה אופי הקשר עם מנהל התיק שלך בפועל. בדרך כלל מדובר באנליסטים ואנשי מקצוע שתחום הידע שלהם הוא שוק ההון. כתוצאה מכך, הם מנהלים השקעות בהיקפים של מיליארדי שקלים ומתמחים בניתוח עומק של תנועות השוק, ברכישה ומכירה של ניירות ערך ועוד.

נוסף על כך, כדאי שמנהל התיק שלך יעבוד בשיתוף פעולה עם צוות מקצועי – ולא בכוחות עצמו. מטרת הצוות המקצועי היא לפרסם תחזיות, ניתוחים וחומרים ולהפוך את ההשקעה בתיק שלך למבוססת יותר. אם יש לך חששות לגבי נושא זה, עכשיו זה הזמן ליזום פגישה ולבחון את טיב הקשר.

במקביל לכך, מומלץ לבחון בכל עת את האלטרנטיבות. ייתכן שמשתלם לך להעביר חלק מהכסף לפוליסות חיסכון או קופת גמל להשקעה, בעיקר לאור הטבות המס לאנשים מעל גיל 60.

כללים לניהול תיקי השקעות

המומחים של אוורסט ריכזו עבורך כמה נקודות שיכולות לעזור לך להפיק תשואה ותועלת מתיקי השקעות שמנוהלים כבר היום בבתי ההשקעות השונים בארץ:

א. שיחת אפיון ראשונית – מומלץ להקדיש זמן לשיחת האפיון הראשונית וכך לחסוך מאמץ בשלבים מאוחרים יותר של ההשקעה. ככל ששיחת האפיון תהיה יסודית ומקצועית יותר, כך מנהלי ההשקעות יוכלו לפעול באופן דינאמי שמשרת את האינטרסים שלך. במידה ויש לך התלבטויות, רצוי להתייעץ עם מישהו ניטרלי שלא מקבל משכורת מחברת ביטוח או מבית השקעות מסוים.

ב. חלוקת סכומי השקעה בין בתי השקעות – האפשרות הטובה ביותר לניהול תיקי השקעות בסכומים גדולים היא לחלק אותם בין בתי השקעות. במקום לשים את כל הביצים בסל אחד, אפשר להקצות סכום נפרד לשני בתי השקעות או לשני מנהלי השקעות עצמאיים.

ג. הבאה בחשבון של תקופת חסד – תיק השקעות הוא מטבעו מוצר שמניב תשואה רק לאחר תקופת זמן ארוכה יחסית. בפועל, זה אומר שיש להמתין לתקופת חסד של חצי שנה לפחות לפני שקופצים למסקנות לגבי איכות, מקצועיות ורמת תיק ההשקעות הפעיל.

חברת אוורסט תכנון פיננסי עוזרת למגוון רחב של אנשים, וביניהם אנשים מבוגרים מעל גיל 60 לממש את זכויותיהם מול הרשויות והחברות הפיננסיות השונות. ביכולתנו לבחון את התאמת תיק ההשקעות הנוכחי לצרכים שלך ולבצע תכנון פיננסי הוליסטי עם השוואה בין תיק השקעות, פוליסות חיסכון וקופות גמל. נשמח לשמוע ממך בהקדם ולהקצות עבורך נציג של חברה ניטרלית שאינה שייכת לבית השקעות או חברת ביטוח – אלא נמצאת רק בצד שלך.

 

תכנון פיננסי שלוקח אתכם צעד אחד קדימה מבית אוורסט תכנון פיננסי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

    FEEDBACK

    Description

    Accessibility Statement