בית

 >חדשות ועדכונים

 >  כלים לניהול יעיל של החשבון שלכם

לכל המאמרים

קופת גמל להשקעה, אתם חייבים אחת כזו

8.7.2021 מאת: כפיר קרני מנכ”ל אוורסט

קופת גמל להשקעה היא מכשיר חיסכון שהושק בשנת 2016. מאז ועד היום הספיקו מאות אלפי ישראלים לנצל את יתרונות הקופה – אך יש גם כאלה שעוד לא שמעו עליה. בתוכם, קהל היעד העיקרי שיכול ליהנות מהערך המוסף של קופת גמל להשקעה הם אנשים מבוגרים שיוצאים לפנסיה באופן ספציפי ואנשים מעל גיל 60 באופן כללי, שעדיין לא מימשו את הזכויות שלהם מול מס הכנסה, חברות הביטוח ועוד.

המטרה העיקרית של קופת גמל להשקעה היא לעודד את הציבור להגדיל את החיסכון הפנסיוני. כמו כל חיסכון אחר, גם זו קופה שהופכת אטרקטיבית ככל שהיא נפתחת מוקדם יותר. עם זאת, המאפיינים המיוחדים של הקופה הופכים אותה למשהו שכדאי כאמור להכיר גם בגילאים יחסית מאוחרים.

מהם היתרונות של קופת גמל להשקעה?

כדי לפשט את הבנת הכדאיות בפתיחת קופת גמל להשקעה, ריכזנו עבורך את היתרונות הבולטים שקופה כזו יכולה להעמיד לרשותך:

א. נזילות – קופת גמל להשקעה היא מכשיר חיסכון נזיל. בניגוד לקופות הגמל המסורתיות, כאן מדובר בסוג של תכנית חיסכון שממנה ניתן למשוך את הכסף בכל גיל ולאו דווקא בגיל הפרישה. זהו שינוי דרמטי ביחס כלפי קופות גמל, כי עד 2016 משיכה מהן הייתה מחויבת בקנס גדול.

ב. הטבות מס – מי שמעוניין בכל זאת להמשיך לחסוך עם קופת גמל להשקעה עד לגיל פרישה ייהנה משתי הטבות מס מרכזיות: פטור ממס רווחי הון ופטור ממס על הקצבה. במילים פשוטות, זה אומר שמשיכת הכספים מהקופה בגיל פרישה בלבד תתבצע בלי לשלם מס על רווחי ההשקעות ותוך הקצאת קצבת פנסיה פטורה ממס.

ג. תחרות מול מכשירים אחרים – תחרות בין מוצרי חיסכון פועלת לטובתך בכל גיל. המשמעות של התחרות היא ירידה בדמי עמלות הניהול, אפשרויות בחירה גדולות יותר ובעיקר הצטברות סכומי כסף משמעותיים לחיים שאחרי הפרישה. נכון להיום, קופת גמל להשקעה היא מתחרה ישירה של פוליסות חיסכון וקרנות נאמנות.

כיצד בוחרים את הקופה המתאימה?

חוסכים שמעוניינים לנצל את היתרונות ואת ההטבות של קופת גמל להשקעה עוד לפני גיל הפרישה צריכים למצוא מסלול שמתאים להם. האפשרות השכיחה היא להפקיד בקופת גמל סולידית ולשלם עליה דמי ניהול נמוכים. כמו כן, זו אופציה שמהווה בפני עצמה אלטרנטיבה מועדפת לפיקדונות.

אפשרות נוספת היא לבחור קופת גמל להשקעה ברמת סיכון גבוהה יותר. בחירת רמת הסיכון בהתאם ליכולת הכלכלית, הצפי להכנסות לאחר הפרישה ושיקולים אחרים תאפשר להפוך גם מוצר סולידי כמו קופת גמל למוצר שמניב תשואה גבוהה כמו מניות. מנגד, יש כמובן גם סיכון שאותו מומלץ להביא בחשבון.

עוד אופציה שלא רבים מכירים היא קופת גמל בניהול אישי, או מה שמכונה IRA. זו קופה שבה החוסך נותן את הוראות ההשקעה ומנחה את הוראות הקניה והמכירה. בין היתר, חוסכים עם פחות ממיליון שקלים ינהלו את התיק בצורה הזו דרך השקעה במדדים – בעוד חוסכים עם סכומי כסף גבוהים יותר יכולים אפילו לנהל את תיק ההשקעות לגמרי לבדם.

אנשי המקצוע מבית אוורסט תכנון פיננסי מתמחים בהשקעות, ניהול סיכונים ופתרונות כלכליים. בעזרתנו, יהיה לך קל להפיק את יתרונות קופות הגמל להשקעה ונשמח לשמוע ממך במספר הטלפון  09-7499904כדי לבחון את הדרך הטובה ביותר לעשות זאת.

תכנון פיננסי שלוקח אתכם צעד אחד קדימה מבית אוורסט תכנון פיננסי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

    FEEDBACK

    Description

    Accessibility Statement