בית

 >חדשות ועדכונים

 >  כלים לניהול יעיל של החשבון שלכם

לכל המאמרים

תכנון פיננסי הוליסטי, מה זה אומר?

4.5.2021 מאת: כפיר קרני מנכ”ל אוורסט

העידן הנוכחי מתאפיין בעליה הדרגתית בתוחלת החיים. מבין כל המדינות המערביות, ישראל נמצאת בקביעות בין המקומות הראשונים מבחינת תוחלת חיים – ויש לכך מגוון רחב של השלכות. בין היתר, גברים ונשים בגיל השלישי צריכים להיערך לפרישה שלהם באמצעות תכנון פיננסי הוליסטי.

"תכנון פיננסי הוליסטי" היא שיטה שבה מתחשבים בכל הנכסים הפיננסיים והפנסיוניים שלך כדי לייצר פתרונות כלכליים שמותאמים לצרכיך המשתנים. בין היתר, מטרת התכנון ההוליסטי היא להבין לעומק את תמונת הנכסים אל מול ההתחייבויות והסיכונים. כך בסופו של דבר ביכולתנו להקנות ביטחון ושקט נפשי למשק הבית ולהבטיח ניהול פיננסי אופטימאלי שמותאם בזמן אמת לשינויים ברגולציה ובתנאי השוק.

איך מבצעים תכנון פיננסי הוליסטי?

תכנון פיננסי הוליסטי נשען על מספר מאפיינים שצריכים להיות מטופלים על ידי אנשי מקצוע אובייקטיביים וניטרליים:

א. בניית תכנית אישית – הבסיס לתכנון ההוליסטי היא בניית תכנית אישית. בעזרת תכנית אישית שמגלמת בתוכה תזרים מזומנים, מטרות, זכויות בתכניות הפנסיוניות השונות, הטבות בקרנות פנסיה, חובות או זכויות בחברות ביטוח וקופות גמל וליווי עד קבלת הגמלה הראשונה ניתן לבנות תכנית אישית מושכלת ולהיעזר בה לטובת שמירה על רמת החיים הרצויה בטווח הקצר והארוך.

ב. תכנון מיסוי – מבוגרים מעל גיל 60 ובעיקר גברים ונשים אחרי גיל הפרישה זכאים לשורה ארוכה של הטבות מס. הסוגיה הראשית שמפריעה למימוש הטבות אלו מתחילה כאשר אותם אנשים לא מודעים לזכויות שלהם מול חברות הביטוח או המוסד לביטוח לאומי – אך את סוגיה זו אנו פותרים בעזרת תכנון מיסוי מוקפד. בנוסף, תכנון המיסוי מאפשר לבחור את המסלול האופטימאלי ולבדוק מהן ההפרשות הפנסיוניות על פי חוק בתקופת עבודתו של הפורש.

ג. תכנון תקציב חודשי – הסיבה העיקרית לבצע תכנון פיננסי הוליסטי היא שבעזרתו ניתן לקבוע תקציב חודשי. כאשר התקציב החודשי מתוכנן בקפידה, התוצאה היא בחינת אלטרנטיבות להשקעה של כספים הוניים וכמובן יכולת להעביר נכסים לדורות הבאים – ולעשות זאת תוך מקסום היבטי המיסוי השונים. במסגרת תכנון התקציב החודשי, כל לקוח מקבל הזדמנות להגדיר סדר עדיפויות ואת סכום הכסף שעמו הוא רוצה לצאת לפנסיה.

ד. איתור כספים אבודים – אחד היתרונות הנלווים של תכנון פיננסי הוליסטי בא לידי ביטוי באיתור כספים אבודים. בין אם מדובר בכספים אבודים שלך, של קרוב משפחה או של בן משפחה שהלך לעולמו. הסכומים שמצטברים עשויים להגיע לעשרות ומאות אלפי שקלים.

כך נראים השלבים בתכנון פיננסי מוצלח

היכרות עם הנושאים הרלוונטיים לטובת תכנון פיננסי הוליסטי היא אינה מספיקה עבור מי שרוצה ליהנות מהיתרונות שלה. בפועל, יש להקפיד על שלבים נכונים של התכנון ולדאוג שכל שלב יתבצע באופן יסודי ומקיף.

בשלב הראשון מתאמים פגישת היכרות ואפיון צרכים, כי נקודת ההנחה היא שלכל אחד ואחת יש צרכים שונים. בשלב השני מכינים תכנית כלכלית מקיפה שמייצרת דרך ניהולית מבוקרת ובשלב השלישי בוחנים מהם הסיכונים שמהם צריך להתגונן. בשלב הרביעי המומחים לתכנון פיננסי הוליסטי מלווים את הלקוח, עוקבים אחר יישום התכנית ומבצעים את ההתאמות הנדרשות.

חברת אוורסט מזמינה גם אותך להתכונן לגיל השלישי. כחברה ניטרלית שלא נמצאת בבעלות חברת ביטוח או בית השקעות אלא מסתכלת על טובתך האישית בלבד, אנשי הצוות ידאגו שהעתיד הפיננסי שלך יהיה בטוח וטוב יותר.

תכנון פיננסי שלוקח אתכם צעד אחד קדימה מבית אוורסט תכנון פיננסי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

    FEEDBACK

    Description

    Accessibility Statement