אחריות מקצועית

בית

>תחומי התמחות

>אחריות מקצועית

אחריות מקצועית

ביטוח אחריות מקצועית מגן על בעלי מקצועות חופשיים בעת גרימת נזק לזולת.
מטרת הביטוח היא לכסות את אחריותו החוקית של המבוטח כלפי צד ג' על רקע הפרת חובה שמוטלת על המבוטח, בהקשר של השירות המקצועי שניתן על ידו ובמסגרת עיסוקו כפי שמפורט בפוליסה.
כמו כן, היתרון של הפוליסה מתבטא בהענקת כיסוי עבור הוצאות סבירות להגנה משפטית.

היתרונות של כיסוי בפוליסה

בעלי מקצועות חופשיים מייצגים כיום נתח בולט מציבור העובדים הכללי.

עם זאת, רוב בעלי מקצועות החופשיים אינם מכוסים. בהשוואה לשכירים, בעלי מקצועות חופשיים זקוקים לפוליסת ביטוח שתגן עליהם במידה והם מסבים נזק מסוים לצד שלישי.

כאן נכנסת לתמונה פוליסת ביטוח ייעודית שמותאמת לצרכים שלהם – כל עוד היא נבחרת בצורה נכונה.

הבדלים בין פוליסת ביטוח

רוב פוליסות הביטוח מגנות על המבוטחים בגין אירועי ביטוח שנגרמו במהלך תקופת הביטוח כפי שמצוינת בפוליסה. מנגד, ישנן פוליסות ביטוח אחריות מקצועית שמגנות על המבוטחים גם באופן רטרואקטיבי ובגין אירועים שהתרחשו טרם רכישת הפוליסה. על כל פנים, בחוזה הפוליסה חייבת להיות הסכמה מפורטת בנוגע לתקופה המדוברת, המקרים שמכוסים בגדרה וכמובן הנסיבות והסייגים המגבילים את אחריות חברת הביטוח כלפי המבוטח והמקרה.

איזה סייגים מגבילים את הפוליסה?

הכיסוי על פוליסת הביטוח לבעלי מקצועות חופשיים לא חל בדרך כלל על תביעה שנובעת מידיעה מוקדמת.
אם קיימות לדוגמה נסיבות מסוימות שעלולות לשמש עילה לתביעה והמבוטח ידע או היה עליו לדעת עליהן לפני תחילת תקופת הביטוח, הוא לא יקבל פיצוי בגין הפוליסה.
כמו כן, הכיסוי לא חל על תביעות שקשורות במישרין או בעקיפין להפרת חובה מקצועית, לשון הרע, פגיעה בפרטיות, פגיעה באוטונומיה, אי יושר, רשלנות, אובדן מסמכים, חבות מוצר וערבות אישית שהמבוטח קיבל על עצמו.

אחריות מקצועית לעומת ביטוח סיכונים

עוד הבדל מהותי שחשוב להכיר הוא בין פוליסת ביטוח סיכונים כלפי צד ג' לבין ביטוח אחריות מקצועית. בביטוח הראשון, יש המון נזקים שאינם מכוסים כתוצאה מרשלנותו של בעל המקצוע – בעוד הביטוח השני כן מכסה אותם. כמו כן, בשנים האחרונות גברה המודעות הציבורית בנוגע לאפשרות להגשת תביעות בגין רשלנות רפואית ולכן גם עולה הביקוש לביטוח מתאים.

פוליסה בהתאמה אישית

לכל בעל מקצוע צרכים שונים ומידת אחריות שונה כלפי צד ג'.
לפיכך, נציגי אוורסט תכנון פיננסי ישמחו לעזור בבחירת פוליסת ביטוח אחריות מקצועית שמתאימה לך ובחיוג 09-9574302 נענה לך על השאלות הנפוצות.

לכל תחומי ההתמחות

לפגישת ייעוץ צרו קשר

חייגו 09-7499904  -או-
מלאו פרטיכם

סודיות מובטחת

FEEDBACK

Description

Accessibility Statement