ביטוח אשראי

בית

>תחומי התמחות

>ביטוח אשראי

ביטוח אשראי

ביטוח סיכוני אשראי נועד לספק הגנה מפני חדלות פירעון והפסדים על רקע אי תשלום או פיגורים בתשלומים. הפוליסה חלה על חדלות פירעון מול לקוחות בארץ ובחו"ל והיא יכולה להתאים לקהל יעד מגוון. כמו כן, באמצעות הפוליסה ניתן להקטין את הסיכון להיווצרות חובות אבודים ולשפר את היציבות הפיננסית של הארגון, העסק או החברה. בפועל, הפוליסה מאפשרת את העברת סיכוני האשראי לגוף המבטח וקיימים גם סוגים שונים של הגנות.

הבדלים בין סוגי ביטוחים

ישנם כמה סוגים בולטים של פוליסות שמעניקות ביטוח אשראי לבעלי עסקים ונציגי חברות. להלן הפוליסות העיקריות שכדאי להכיר:

א. ביטוח לסחורות ושירותים בשוק המקומי – הפוליסה הנפוצה מיועדת לחברות גדולות ובינוניות כי היא מגנה על עסקאות אשראי בארץ מפני אי תשלום חובות. בתוך כך, היתרון של הפוליסה מתבטא בהגדלת הפעילות העסקית עם לקוחות חדשים וקיימים ללא חשש מחדלות פירעון.

ב. הגדלת הכיסוי הביטוחי – פוליסה ייעודית אחרת מאפשרת להגדיל את הכיסוי הביטוחי בשיעור של עד 50% מתקרת האשראי הבסיסית. הגדלה כזו כרוכה כמובן בהגדלת הפרמיה, אך באמצעות רכישת שכבת הביטוח הנוספת אפשר להתגונן מפני חדלות פירעון בעת מכירת סחורות ושירותים בארץ ובשווקי חו"ל.

ג. ביטוח הזמנות – זהו מוצר משלים לביטוח אשראי. בפוליסת ביטוח כזו מקבלים הגנה מפני חדלות פירעון או אירוע פוליטי טרם הוצאת המשלוח, כאשר הביטוח עצמו חל ממועד קבלת ההזמנה ועד למועד התשלום.

מלבד האמור לעיל, יש גם פוליסות מיוחדות לביטוח מימון עצמי של יבוא ורכש, ביטוח סיכוני סחר חוץ וביטוח לטווח בינוני וארוך שחל על עסקאות ופרויקטים שנמשכים מעל מספר שנים מסוים. בכל מקרה, המאפיין המשותף לכל הפוליסות הוא הגנה על עסקאות האשראי באופן שלא מגביל את היקף הפעילות.

הרחבת מסגרות האשראי על בסיס פוליסת הביטוח

הערך המוסף של פוליסת הביטוח מתבלט כאשר בנקים וחברות מימון חוץ בנקאיות מסכימים להרחיב את מסגרות האשראי והמימון. במילים אחרות, בנקים וחברות מימון חוץ בנקאיות רואים בפוליסת ביטוח אשראי כלי שמצמצם את הסיכון שהן נוטלות על עצמן. היות והבנקים וחברות המימון מצמצמים את הסיכון, הם מוכנים בתמורה להעניק עוד אשראי ותנאי מימון מועדפים לבעלי עסקים והחברות. מהבחינה הזו, הוצאה חודשית קטנה בגין הפרמיה על הביטוח היא בגדר השקעה משתלמת.

הדבר החשוב הוא לבחור פוליסה שמתאימה לצרכים שלך. נציגי אוורסט תכנון פיננסי עומדים לרשותך במיוחד בשביל זה ובחיוג למספר 09-9574302 נוכל ללוות אותך ברכישת ביטוח אשראי.

לכל תחומי ההתמחות

לפגישת ייעוץ צרו קשר

חייגו 09-7499904  -או-
מלאו פרטיכם

סודיות מובטחת

FEEDBACK

Description

Accessibility Statement