ביטוח בריאות

בית

>תחומי התמחות

>ביטוח בריאות

ביטוח בריאות

ביטוח פרטי משלים את סל הבריאות הממלכתי ומבטיח פיצוי כספי למגוון רחב של אירועים רפואיים. נכון להיום, שוק הביטוחים מציע לציבור מגוון שירותים וכיסויים דרך קופות החולים וחברות הביטוח. כמו כן, ביטוח בריאות במסגרת קופות החולים כולל את הרובד הבסיסי של סל שירותי הבריאות ואת הרובד הנוסף של שירותי בריאות נוספים (שב"ן) – בעוד חברות הביטוח מציעות סוגי כיסויים אחרים.

מאפייני ביטוח בריאות מסחרי

אצל חברות הביטוח יש שלושה סוגי כיסויים לביטוח בריאות שאת המאפיינים שלהם צריך להכיר:

א. כיסוי מוסף – כל כיסוי שאינו כלול בסל הבריאותי הממלכתי או בשב"ן מוגדר ככיסוי מוסף. הביטוח השכיח כאן הוא ביטוח סיעודי, שמעניק פיצוי עבור קשישים שמוגבלים במידת העצמאות שלהם.

ב. כיסוי תחליפי – זהו כיסוי שמחליף את סל השירותים שכלולים בסל הבסיסי או בשב"ן. הדוגמה הנפוצה היא כיסוי עבור ניתוחים, כי יש כיסוי כזה גם בסל של משרד הבריאות אך אצל חברות הביטוח הוא מקיף יותר. לחילופין, יש חברות ביטוח שמאפשרות להרחיב את השירותים הכלולים בסל הבסיסי למקרים שאינם מכוסים בו.

ג. כיסוי משלים – מטרת הכיסוי הזה היא להשלים את הכיסויים הניתנים בסל הבסיסי ובשירותי השב"ן של קופות החולים. בפועל, חברת הביטוח מקזזת את התשלומים שמקבל המבוטח מקופת החולים במסגרת הזכויות שלו. כמו כן, לצורך מימוש הזכויות נדרש המבוטח לפנות גם לקופת החולים וגם לחברות הביטוח. למעשה, חברת הביטוח משלמת רק את החלק שקופת החולים לא הכירה בו ולכן הכיסוי מכונה "משלים".

הבדלים בין סוגי הפוליסות

העובדה שמדובר בשוק מסחרי מאפשרת לכל חברת ביטוח לייחד את הפוליסה שהיא מציעה לציבור. המשמעות בפועל היא סוגים שונים של פוליסות שמתוכן ניתן לבחור:

  • פוליסה למימון ניתוחים בחו"ל או בארץ
  • ביטוח למימון תרופות, השתלות וטיפולים מיוחדים
  • ביטוח לכיסוי מחלות קשות ותאונות אישיות
  • ביטוח למימון טיפולי שיניים

בחירת כיסוי ביטוחי מתאים

תהליך בחירת כיסוי ביטוחי מתאים מחייב הגדרת צרכים ולאחר מכן בדיקה של מאפייני הפוליסה המבוקשת. בשלבים מתקדמים יותר מומלץ לבחון את מחיר הביטוח מול היכולת הכלכלית, כמו גם לבדוק את חברת הביטוח עצמה בפרמטרים של ניסיון, אופן ניהול התביעות וציון במדדי השירות.

בחירה אובייקטיבית – בשביל הבריאות שלך

אוורסט תכנון פיננסי היא חברה פרטית ועצמאית, שאינה שייכת לאף חברת ביטוח, גוף או מוסד פיננסי. אנו נשווה עבורך בין פוליסות ביטוח בריאות באופן אובייקטיבי ובחיוג למספר 09-9574302 או בעת קבלת פנייתך נוכל לתאם מולך פגישת היכרות ראשונית לבחירת ביטוח הבריאות המתאים לך.

לכל תחומי ההתמחות

לפגישת ייעוץ צרו קשר

חייגו 09-7499904  -או-
מלאו פרטיכם

סודיות מובטחת

FEEDBACK

Description

Accessibility Statement