הלוואות ומשכנתאות

בית

>תחומי התמחות

>הלוואות ומשכנתאות

הלוואות ומשכנתאות

משכנתא היא הלוואה חשובה וארוכת טווח. בתוך כך, הענף של הלוואות ומשכנתאות מגוון ודינאמי מכפי שנהוג לחשוב. היכרות עם מאפייני התחום יכולה לסייע למי שרוצה לקחת הלוואה לכל מטרה או לממן את חלום הדירה בעזרת משכנתא אטרקטיבית.

איזה הלוואות הציבור לא מכיר?

המסלול הנפוץ לנטילת הלוואה הוא פניה לבנק. היתרון של הלוואות ומשכנתאות דרך הבנקים הוא תנאי מימון נוחים, אך החיסרון הוא הטלת מגבלות על חשבון העובר ושב ולעיתים גם התחייבות להעמדת ערבים וביטחונות. מנגד, ניתן לקבל הלוואות גם דרך קרנות השתלמות, קופות גמל ומוצרים אחרים.

היתרונות של הלוואות כנגד מכשירי חיסכון

הלוואות כנגד מכשירי חיסכון מעניקות תנאים מעולים לגברים ונשים בגילאים שונים. היות ומכשיר החיסכון משועבד לטובת ההלוואה, חברת הביטוח או בתי השקעות מצמצמים את הסיכון שהם נוטלים על עצמם. התוצאה היא ריבית נמוכה ותנאי החזר נוחים לטווח קצר וארוך. לדוגמה, הלוואות כנגד מוצרים אחרים מגיעות לעיתים לריביות של פריים מינוס 0.5 או לריבית של 1% על 80% מהכסף – תלוי באיזה מוצר מדובר.

משכנתא מחברת ביטוח – כך זה עובד

במובן מסוים, אפשר כיום לקחת משכנתא מחברת ביטוח שאינה כפופה לפיקוח על הבנקים או לרגולציה. זו אופציה שמהווה יתרון למשל בדירה להשקעה, שעבורה ניתן לקחת משכנתא בגובה של עד 50% מערך הנכס בלבד. לעומת זאת, הלוואות ומשכנתאות מחברת ביטוח יאפשרו לממן את רכישת הנכס להשקעה באחוזי מינוף גבוהים יותר ולכסות על ההחזר החודשי בעזרת תשואה משכירות.

התחרות בין הלוואות ומשכנתאות

הדבר החשוב שאותו צריך לזכור הוא שקיימת תחרות בין גופים שמציעים מסלולי הלוואות ומשכנתאות לציבור. כמו תמיד, התחרות עובדת לטובת הצרכן כי היא באה לידי ביטוי בירידת מחירים. את ירידת המחירים ניתן גם לייחס לריבית הנמוכה שקיימת במשק ולרצון של חברות הביטוח, בתי ההשקעות וחברות האשראי לגייס לקוחות חדשים. מבחינת ציבור הלווים, המשמעות של תחרות היא היצע גדול יותר של אפשרויות ותנאים מצוינים למיקוח או משא ומתן.

בחירת מימון לפי ההכנסה

כלל האצבע בנטילת הלוואות מכל סוג הוא להתאים אותן להכנסה הפנויה. במקרה הספציפי של משכנתאות, ההמלצה היא להקפיד על כך שסכום ההחזר החודשי לא יעלה על שליש מההכנסה הפנויה.

הצוות של אוורסט תכנון פיננסי מייצג את האינטרס האישי שלך ולא כפוף לחברת ביטוח או בית השקעות. בחיוג למספר 09-9574302 נוכל להסביר לך על הלוואות ועל משכנתאות – ולעזור לך לחסוך כסף.

לכל תחומי ההתמחות

לפגישת ייעוץ צרו קשר

חייגו 09-7499904  -או-
מלאו פרטיכם

סודיות מובטחת

FEEDBACK

Description

Accessibility Statement