בית > תכנון פיננסי

 > קרן השתלמות

קופת גמל להשקעה

קופת גמל להשקעה

לקבלת הצעה
 • עבור כל חוסך ניתן לבצע הפקדה עד לגובה של כ-70,000 ₪ בשנה (כולל ילדים)
 • הטבת מס – מימוש הכספים כקצבה לאחר גיל 60 יקנה לך פטור מלא ממס
 • החיסכון נזיל וניתן למשיכה בכל עת, ללא קנסות או עמלות.
 • מגוון מסלולי השקעה לבחירתך בהתאם לרמת הסיכון המתאימה לך.

קופת גמל להשקעה

מאז 2008, חל שינוי מהותי בתחום קופות הגמל. קופות הגמל להשקעה מאפשרות לחוסכים בהן למשוך כספים שנצברו בהן בכל זמן שיחפצו (אף לפני גיל הפרישה הרשמי) בצורה הונית (בין אם בסכום חלקי או בסכום מלא), וזאת – ללא הצורך בתשלום הקנס בעבור הפירעון המוקדם, בניגוד למוכתב על ידי קופות הגמל הישנות / רגילות, ובתשלום המס על רווחים בלבד. לחילופין, לאחר גיל 60, עומדת לזכות החוסכים בהן האפשרות למשיכת הכספים הצבורים כקצבה חודשית הפטורה ממס על פי מספר קריטריונים. תקרת ההפקדה השנתית המקסימאלית בשנת 2021, עומדת על סך של 70,913 ₪.

למי מתאימה קופת גמל להשקעה?

קופות גמל להשקעה מהוות כלי אטרקטיבי לחיסכון, הן עבור המשקיעים בעלי אופק ההשקעה הקצר והבינוני, אשר, כיום, כספם שוכב בחשבון הבנק שלהם מבלי להפיק עבורם שום תועלת. קופת גמל להשקעה מהווה פתרון מוצלח גם עבור החוסכים מרחיקי-הראות לטווח ארוך, במיוחד לכאלה שמעוניינים בתוספת נאה לפנסיה העתידית שלהם. במקרה של החוסכים מהסוג השני, ניתן להפקיד את הכספים בקופת גמל להשקעה וליהנות מיתרונותיה של קופת הגמל הקלאסית והרגילה, ובהגיע החוסך לגיל 60 – ליהנות ממשיכת הכספים כקצבה, תוך קבלת פטור מלא ממס על הרווח וממס ההכנסה, בהתאם לקריטריונים הקבועים בחוק.

מהם יתרונותיה של קופת הגמל להשקעה?

 • נזילות מקסימאלית של הכסף הנצבר בקופה – הנכם רשאים למשוך את הכספים הצבורים, בכל עת, במשיכה הונית, גם אם עדיין לא הגעתם לגיל הפרישה, מבלי שתאלצו לשלם את דמי הפירעון המוקדם ותוך תשלום המס על רווחים בלבד – שני יתרונות שאינם קיימים בקופות הגמל הקלאסיות – הרגילות.
 • לאחר גיל 60, תהיו זכאים לפטור ממס בעת משיכת הכספים שנצברו בקופה כקצבה. כיום, אין דרך ישירה לעשות זאת, ולכן, לאחר גיל 60, תצטרכו להעביר את הכסף לקופות לקצבה, טרם העברתו אליכם.
 • ניתן ליצור רצף השקעות במטרה לדחות את תשלום המס. קופות גמל להשקעה מאפשרות מעבר בין מסלולי ההשקעה תוך כדי השמירה על רציפותה של ההשקעה. כלומר – כל עוד הכספים אינם עוזבים את מסלולי ההשקעות בקופה, לא תידרשו לשלם מס על הרווחים שצברתם.

מתי ניתן למשוך כספים מקופות הגמל להשקעה?

משיכת כספים מקופת גמל להשקעה בצורה הונית אפשרית בכל רגע (סכום מלא / חלקי), אף טרם הגיע החוסך לגיל הפרישה. אולם, בעת משיכה כזו של הכספים לפני ההגעה לגיל הפרישה, תידרשו לשלם מס של 25% על רווחיכם, בדומה לנהוג באפיקי ההשקעה האחרים. משקיעים אשר יבחרו במשיכת הכסף כקצבה לאחר הגיעם לגיל 60, יוכלו ליהנות מהפטור המלא ממס ההכנסה. חשוב לציין, כי בהתאם למצב כיום, אין מנגנון אוטומטי המאפשר משיכת הכספים הצבורים בקופת הגמל להשקעה כקצבה ישירות מקופת הגמל, ולכן, כאמור, לצורך קבלת הקצבה יועברו הכספים לקופת קצבה (כדוגמת קרן הפנסיה או קופת הביטוח), לאחר הגיע החוסך לגיל 60, ומשם, יועברו אליו.

שאלות ותשובות

 • מהי קופת גמל להשקעה?

  מדובר בקופת גמל נזילה בכל עת, אליה ניתן להפקיד החל מהשקל הראשון ועד כ-70,000 ₪ לאדם לשנה. בעת משיכת הכספים בצורה הונית (סכום חלקי או מלא) ינוכה מס בגובה 25% על הרווחים. בנוסף, ניתן יהיה למשוך את הכספים כקצבה החל מגיל 60 ללא תשלום מס. בהתאם להוראות הדין החלות כיום, לא קיים מנגנון למשיכת כספים כקצבה מקופת גמל להשקעה.

 • האם קופת גמל להשקעה מתאימה לכל אחד?

  קופת הגמל להשקעה מתאימה לכולם! כל אחד רשאי לפתוח קופה כזו, בכל גיל ובכל סכום. במילים אחרות, קופת גמל להשקעה היא כלי חיסכון נהדר לטווח קצר, בינוני וארוך.

 • מהו סכום ההפקדה המינימאלי וסכום ההפקדה המקסימאלי?

  כל חוסך יכול לבחור בסכום ההפקדה המתאים לו, הסכום המינימאלי הינו כ-100 ₪ ועד לסכום של כ- 70,000 ₪ לאדם בשנה.

 • האם ניתן לנייד הכספים לחברה אחרת או לשנות מסלול ללא אירוע מס?

  כמובן, ניתן לעבור לחברה אחרת או לשנות מסלול השקעה אחד באחר בכל עת ללא תשלום מס.

 • האם קופת הגמל החדשה מהווה תחליף לקופות הגמל המסורתיות או לקרנות הפנסיה?

  הכספים שיחסכו בקופת גמל להשקעה יכולים אמנם לתת תוספת נאה לקצבה החודשית בעתיד, אבל הם לא מיועדים להחליף את החיסכון הפנסיוני של החוסכים. החוסכים צריכים להמשיך להפריש לפנסיה כרגיל ולנצל את קופת הגמל החדשה כאפיק להגדלת סל החסכונות שלהם לטווח קצר, בינוני או ארוך.

שאלות ותשובות- Whatsapp

כתבו לנו ב- Whatsapp כתבו לנו ב Whatsapp Icon

אנחנו זמינים בימים א'-ה' בשעות 9:00-18:00

אולי יעניין אותך גם

תכנון פיננסי שלוקח אתכם צעד אחד קדימה מבית אוורסט תכנון פיננסי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

  FEEDBACK

  Description

  Accessibility Statement